Hírek

90 év az agrárium szolgálatában

Bensőséges ünnepségnek adott otthont az örkényi Szabadidő Központ 2016. november 25-én. Köszönteni és ünnepelni jöttek az egybegyűltek, tisztelegni az elődök tevékenysége előtt, fejet hajtani Pálóczi Horváth István és felesége, Katona Ilona örökségének.

A fennállásának 90. évfordulóját ünneplő Pálóczi Horváth István Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium ünnepi rendezvényén Karsai József igazgató köszöntötte a megjelenteket, beszédet mondott Farkas Marianna, a Földművelésügyi Minisztérium Agrárszakképzési Főosztályának vezetője, valamint Kovács István, Örkény város polgármestere. A meghívott vendégek között köszönthettük a Pálóczi család közelebbi és távolabbi rokonait, utóbbiak Ausztráliából érkeztek az ünnepségre. Diákjaink egy évfordulós verssel és zongoraszóló előadásával színesítették a programot, majd néhány perces prezentációval mutatták be iskolánk történetét, fontosabb pillanatait. A jelenlévők megismerhették a kerek évforduló alkalmából megjelent jubileumi évkönyvet is, amelynek lapjain megelevenedik az iskola múltja, az eltelt 90 esztendő. Az évforduló alkalmából Farkas Marianna főosztályvezető asszony az FM nevében Elismerő oklevelet nyújtott át az iskola közösségének. A rendezvény a Cziffra György Művészeti Iskola előadásával zárult, majd az iskola épületében folytatódott, ahol a Pálóczi-emlékterem felavatására került sor, és az iskolatörténeti kiállítást is megtekinthették a vendégek.