Hírek

Fenntarthatósági Témahét - Fenntarthatósági kupa országos online tudásverseny 2016

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma kezdeményezésére 2016. április 18-22. között először indult útjára a Fenntarthatósági Témahét program, amelyhez iskolánk, a Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Szakképző Iskola és Kollégium is csatlakozott.

A Témahét az iskolánkban a fenntarthatóság téma köré épülő tanórákon, internetes környezetben valósult meg. A foglalkozások során a tanulók figyelmét a fenntarthatóság fontosságára irányítottuk, hangsúlyozva a személyes érintettségüket is. 
A program záróeseményeként 2016. április 22-én, a Föld napján, A Fenntarthatósági Kupa országos online tudásverseny került megrendezésre. A Kupán az iskolánk 11 csapata (33 diák) adott számot tudásáról.
Sikeres projektet zártunk. A tanulók hasznos tudással gazdagodtak, felismerve, hogy kis odafigyeléssel ők is sokat tehetnek a Föld védelméért.