Hírek

Herman Ottó Vándortanösvény a Pálóczi Horváth István Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégiumban

A Magyar Környezeti Nevelési Egyesület Herman Ottó újító szellemének megfelelően a hazai pedagógiai gyakorlatban új, a legkorszerűbb tanulási elméleteknek megfelelő oktatási – tanulási - nevelési egységeket hozott létre, és ezeket országszerte népszerűsíti.

Ennek keretein belül játékos formában iskolánkban is bemutattuk utolsó polihisztorunk, Herman Ottó életpályáját. 

A tanösvény interaktív módon játékok, feladatok, kirakók, kézműves eszközök segítségével aktív részvételre és az ismeretek elsajátítására ösztönzi a tanulókat.

A Vándortanösvény több helyszínen került felállításra intézményünkben.

 

A mezőgazdasági gyakorlaton, szabadtéren került felállításra a tanösvény „Ismerkedünk a fával” című játéka.

Összességében a Vándortanösvény játékai lekötötték diákjainkat, igénybe vette figyelmüket, kézügyességüket, kooperációs képességüket. Viszont kevésnek tűnt az egy hét, amit iskolánk ezzel a programmal tölthetett. Igyekszünk majd ezekből tanulva a mindennapos pedagógiai gyakorlatba bevinni hasonló játékokat, kísérleteket.

 

 

Bővebben olvashatnak a tanösvényről iskolánk honlapján:

http://www.paloczi.hu/hirek/nalunk-is-jart-a-herman-otto-vandortanosveny