Hírek

Roth Iskolanap 2016

A Roth Gyula Erdészeti, Faipari Szakközépiskola és Kollégium iskolanapja előzetes sportversenyekkel kezdődött, majd mini konferencia keretében diákjaink szakmai, illetve közismereti témákban 9 különféle szekcióban tartottak prezentációkat. A hagyományos előadásokon, kerekasztal-beszélgetéseken, illetve a vetélkedőkön túl, az egyik fő program az újraélesztő tanfolyam volt.

Egyszerre 100 ambu-babán, szakképzett oktatók segítségével valamennyi diák megtanulta az újraélesztés technikáját.
Magyarországon naponta 70 ember hal meg hirtelen szívleállásban. Ha a mentő kiérkezéséig megkezdjük az újraélesztést, jó eséllyel megmentünk egy életet. A félautomata defibrillátorok a folyamat alatt végig instrukciókkal látják el a segítséget nyújtót. Városunkban több ponton is elérhető ilyen készülék, többen között a Polgármesteri Hivatal portáján.